| EPIC | CNS |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00B54X0432 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £61.46m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 512.17m |
| Date Listed | 09-Oct-2000 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 12.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 18.00 |
| 52 Week Low | 8.65 |
| Volume | 9,614 |
| Shares Issued | 512.17m |
| Market Cap | £61.46m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:42 | 10 @ 12.50p |
| 10:13 | 412 @ 11.55p |
| 08:27 | 8,130 @ 12.30p |
| 08:00 | 1,000 @ 11.55p |
| 08:00 | 62 @ 12.50p |
| CEO | Carl Herberger |
| CFO | Chris Goulden |
You are here: research