| EPIC | NET |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB0000060532 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £174.01m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 170.60m |
| Date Listed | 18-Dec-1996 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 102.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 137.00 |
| 52 Week Low | 91.50 |
| Volume | 564,316 |
| Shares Issued | 170.60m |
| Market Cap | £174.01m |
| RiskGrade | 145 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 29-Dec-25 | 24-Dec-24 |
| Paid | 09-Feb-26 | 07-Feb-25 |
| Amount | 0.94p | 0.89p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:43 | 65,546 @ 97.96p |
| 16:39 | 30,180 @ 102.00p |
| 16:43 | 98,000 @ 102.00p |
| 16:14 | 7,938 @ 102.27p |
| 16:10 | 339 @ 103.40p |
You are here: research