| Issue Date | 03-Aug-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.00p | Lead Broker | Seymour Pierce |
| Market Cap | £5.77m | Contact Tel | 020 7107 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Telecommunication Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 113.50p |
| Change Today | 1.50p |
| % Change | 1.34 % |
| 52 Week High | 148.60p |
| 52 Week Low | 103.60p |
| Volume | 1,536,253 |
| Shares Issued | 1,114.85m |
| Market Cap | £1,265.36m |
| RiskGrade | 161 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:00 | 327 @ 113.50p |
| 14:00 | 1,300 @ 113.40p |
| 14:00 | 1,333 @ 113.40p |
| 14:00 | 396 @ 113.30p |
| 14:00 | 131 @ 113.30p |
You are here: research