| Issue Date | 15-Sep-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Westhouse Securities |
| Market Cap | £46.50m | Contact Tel | 020 7601 6100 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Construction & Building Materials | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 20.50p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -4.65 % |
| 52 Week High | 22.60 |
| 52 Week Low | 15.30 |
| Volume | 130,055 |
| Shares Issued | 219.00m |
| Market Cap | £44.90m |
| RiskGrade | 216 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Special | Special | |
| Ex-Div | 16-Dec-24 | 24-May-24 |
| Paid | 31-Dec-24 | 06-Jun-24 |
| Amount | 1.50p | 1.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:16 | 20,000 @ 20.70p |
| 13:10 | 5,000 @ 20.17p |
| 12:34 | 10,812 @ 20.74p |
| 11:17 | 5,000 @ 20.74p |
| 11:09 | 14,457 @ 20.75p |
You are here: research