IT Services
| Issue Date | 21-Apr-2008 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 20.00p | Lead Broker | Simple Investments |
| Market Cap | £3.00m | Contact Tel | 01483 413500 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £3.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 11.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 47.50p |
| 52 Week Low | 7.00p |
| Volume | 68 |
| Shares Issued | 7.64m |
| Market Cap | £0.84m |
| Beta | 0.60 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:12 | 5 @ 15.00p |
| 09:12 | 68 @ 7.00p |
You are here: research