| EPIC | TOWN |
| Sector | Property Investment Trusts |
| ISIN | GB0003062816 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET3 |
| Main Indices | FTSE Fledgling |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £54.56m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 48.28m |
| Date Listed | 21-Sep-1960 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 113.00p |
| Change Today | 1.00p |
| % Change | 0.89 % |
| 52 Week High | 143.00 |
| 52 Week Low | 107.50 |
| Volume | 24,191 |
| Shares Issued | 48.28m |
| Market Cap | £54.56m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 21-May-26 | 18-Dec-25 |
| Paid | 12-Jun-26 | 08-Jan-26 |
| Amount | 2.50p | 2.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:29 | 4 @ 111.00p |
| 13:39 | 300 @ 112.66p |
| 12:37 | 200 @ 112.66p |
| 12:35 | 93 @ 112.66p |
| 12:05 | 2,655 @ 112.66p |
You are here: research