Trade now with Barclays Stockbrokers
| EPIC | TPT |
| Sector | Retailers |
| ISIN | GB00B18P5K83 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £71.20m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 196.68m |
| Date Listed | 02-Jun-1997 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 36.20p |
| Change Today | 2.10p |
| % Change | 6.16 % |
| 52 Week High | 50.00 |
| 52 Week Low | 31.50 |
| Volume | 460,630 |
| Shares Issued | 196.68m |
| Market Cap | £71.20m |
| RiskGrade | 190 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 04-Jun-26 | 18-Dec-25 |
| Paid | 10-Jul-26 | 30-Jan-26 |
| Amount | 1.00p | 2.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 37,812 @ 36.20p |
| 16:35 | 1,806 @ 36.20p |
| 16:35 | 4,561 @ 36.20p |
| 16:35 | 10,000 @ 36.20p |
| 16:35 | 9,999 @ 36.20p |
| Chair | Paul Forman |
| CEO | Alexandra Jensen |
| CFO | Caroline Browne |
You are here: research