| EPIC | VCP |
| Sector | Household Goods |
| ISIN | GB00BZC0LC10 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £42.29m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 114.29m |
| Date Listed | 30-Sep-1968 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 37.00p |
| Change Today | -3.00p |
| % Change | -7.50 % |
| 52 Week High | 102.60p |
| 52 Week Low | 20.00p |
| Volume | 62,728 |
| Shares Issued | 114.29m |
| Market Cap | £42.29m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 228 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 11:38 | 4 @ 39.95p |
| 09:15 | 31 @ 37.80p |
| 09:11 | 2,194 @ 37.80p |
| 09:06 | 50,000 @ 38.00p |
| 08:05 | 375 @ 37.00p |
You are here: research