| Registrars: | Capita Registrars |
| Chairman and CEO: | Colin Bird |
| Finance Director: | Raju Samtani |
| Independent Non-Executive Director: | Ronnie Siapno |
| Independent Non-Executive Director: | Evan Kirby |
| Technical Director: | Edward Slowey |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | Floor 6, Quadrant House, 4 Thomas More Square, London, United Kingdom, E1W 1YW |
| Website: | http://www.bezantresources.com |
| Sector: | Mining(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00B1CKQD97 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.076p |
| Change Today | 0.001p |
| % Change | -1.30 % |
| 52 Week High | 0.13p |
| 52 Week Low | 0.022p |
| Volume | 47,897,694 |
| Shares Issued | 21,863m |
| Market Cap | £16.62m |
| RiskGrade | 546 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:06 | 6,666,666 @ 0.075p |
| 13:06 | 6,666,666 @ 0.075p |
| 12:47 | 8,000,000 @ 0.073p |
| 12:36 | 413,538 @ 0.074p |
| 11:49 | 5,922 @ 0.075p |
You are here: research