| EPIC | VID |
| Sector | Leisure Products |
| ISIN | GB00BWGBNB23 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE Fledgling |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £159.97m |
| NMS | 500 |
| Shares in issue | 40.29m |
| Date Listed | 18-Dec-1972 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 397.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 25,000.00 |
| 52 Week Low | 330.00 |
| Volume | 168 |
| Shares Issued | 40.29m |
| Market Cap | £159.97m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 20-Apr-23 | 22-Sep-22 |
| Paid | 19-May-23 | 28-Oct-22 |
| Amount | 25.00p | 15.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 1 @ 410.00p |
| 14:59 | 6 @ 410.00p |
| 13:56 | 125 @ 396.00p |
| 12:29 | 13 @ 410.00p |
| 10:25 | 6 @ 410.00p |
You are here: research