| Issue Date | 12-Dec-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 60.00p | Lead Broker | Hichens, Harrison & Co |
| Market Cap | £20.06m | Contact Tel | 020 7588 5171 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Oil & Gas | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £5.10m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.37p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.73 |
| 52 Week Low | 0.23 |
| Volume | 3,717,180 |
| Shares Issued | 1,003.68m |
| Market Cap | £3.66m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:41 | 85,000 @ 0.35p |
| 16:10 | 250,000 @ 0.36p |
| 15:51 | 4,152 @ 0.38p |
| 15:42 | 6,190 @ 0.35p |
| 15:42 | 1 @ 0.35p |
You are here: research