| EPIC | TRT |
| Sector | Electronic and Electrical Equipment |
| ISIN | GB00BDHDTH21 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £10.19m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 16.44m |
| Date Listed | 15-Dec-1999 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 62.00p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -0.80 % |
| 52 Week High | 170.00 |
| 52 Week Low | 57.50 |
| Volume | 29,244 |
| Shares Issued | 16.44m |
| Market Cap | £10.19m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 308 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 840 @ 64.00p |
| 15:02 | 11 @ 60.00p |
| 15:01 | 10,000 @ 61.50p |
| 12:59 | 11 @ 60.00p |
| 12:49 | 135 @ 60.02p |
You are here: research