| EPIC | DOM |
| Sector | Tourism and Leisure Services |
| ISIN | GB00BYN59130 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £666.21m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 384.87m |
| Date Listed | 24-Nov-1999 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 173.10p |
| Change Today | -4.60p |
| % Change | -2.59 % |
| 52 Week High | 284.80 |
| 52 Week Low | 167.20 |
| Volume | 1,190,788 |
| Shares Issued | 384.87m |
| Market Cap | £666.21m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 133 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 6 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 02-Apr-26 | 14-Aug-25 |
| Paid | 08-May-26 | 26-Sep-25 |
| Amount | 7.70p | 3.60p |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:22 | 62 @ 173.10p |
| 17:12 | 44,038 @ 173.10p |
| 16:47 | 17,270 @ 171.88p |
| 16:35 | 381,129 @ 173.10p |
| 16:35 | 2,764 @ 173.10p |
| CFO | Andrew Andrea |
| CEO | Nicola Frampton |
You are here: research