| Registrars: | Capita Registrars |
| CEO: | Tom Reynolds |
| Independent Non-Executive Director: | Alasdair Buchanan |
| Independent Non-Executive Director: | Andrew Hay |
| Non-Executive Chairman: | Bill Smith |
| Non-Executive Dir: | Simon Ashby-Rudd |
| Address: | 60 Gracechurch Street, London, United Kingdom, EC3V 0HR |
| Website: | http://www.prospexoilandgas.com |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BMFZVZ53 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.15p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 5.65 |
| 52 Week Low | 2.35 |
| Volume | 674,541 |
| Shares Issued | 433.79m |
| Market Cap | £13.66m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 304 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:57 | 173 @ 3.02p |
| 14:49 | 2,788 @ 3.21p |
| 13:45 | 924 @ 3.02p |
| 11:43 | 170,800 @ 3.22p |
| 11:42 | 163,177 @ 3.07p |
You are here: research