| Issue Date | 30-Nov-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 243.00p | Lead Broker | Brewin Dolphin Securities |
| Market Cap | £57.53m | Contact Tel | 020 7248 4400 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £21.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 806.00p |
| Change Today | -6.00p |
| % Change | -0.74 % |
| 52 Week High | 838.00p |
| 52 Week Low | 594.00p |
| Volume | 31,058 |
| Shares Issued | 33.06m |
| Market Cap | £266.44m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 224 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 19-Mar-26 | 25-Sep-25 |
| Paid | 07-Apr-26 | 03-Nov-25 |
| Amount | 19.50p | 18.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:51 | 123 @ 809.48p |
| 12:51 | 1,000 @ 809.50p |
| 10:46 | 10,000 @ 800.56p |
| 12:45 | 1,234 @ 809.53p |
| 12:21 | 0 @ 812.00p |
You are here: research