| Issue Date | n/a | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 4.00p | Lead Broker | n/a |
| Market Cap | £2.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | Placing | ||
| Sector | |||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 151.80p |
| Change Today | -1.70p |
| % Change | -1.11 % |
| 52 Week High | 182.60 |
| 52 Week Low | 43.80 |
| Volume | 1,165,565 |
| Shares Issued | 2,333.67m |
| Market Cap | £3,542.51m |
| RiskGrade | 255 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 12-Mar-26 | 28-Nov-24 |
| Paid | 17-Mar-26 | 10-Dec-24 |
| Amount | 0.55p | 0.96p |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:29 | 232 @ 151.80p |
| 12:27 | 10 @ 151.80p |
| 12:27 | 170 @ 152.10p |
| 12:27 | 1 @ 152.10p |
| 12:26 | 786 @ 151.80p |
| CEO | Cobus Loots |
| Finance Director | Marileen Kok |
You are here: research