Support
| Issue Date | 18-Dec-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.50p | Lead Broker | Seymour Pierce |
| Market Cap | £3.19m | Contact Tel | 0207 107 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electronic and Electrical Equipment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £2.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 67.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 87.50 |
| 52 Week Low | 67.50 |
| Volume | 28 |
| Shares Issued | 15.90m |
| Market Cap | £10.73m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 05-Dec-24 | 30-Nov-23 |
| Paid | 18-Dec-24 | 15-Dec-23 |
| Amount | 2.30p | 2.20p |
| Time | Volume / Share Price |
| 08:41 | 7 @ 70.00p |
| 08:41 | 2 @ 70.00p |
| 08:39 | 5 @ 70.00p |
| 08:09 | 7 @ 70.00p |
| 08:09 | 3 @ 70.00p |
| CEO | Roberto Fiorentino |
| Finance Director | Teodora Andreeva |
You are here: research