| EPIC | POS |
| Sector | Fossil Fuels Production & Distribution |
| ISIN | GB00B0MDF233 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £7.94m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 172.69m |
| Date Listed | 09-Dec-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4.60p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 9.40 |
| 52 Week Low | 4.50 |
| Volume | 32,284 |
| Shares Issued | 172.69m |
| Market Cap | £7.94m |
| RiskGrade | 216 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Special | Final | |
| Ex-Div | 21-Mar-19 | 05-Nov-15 |
| Paid | 08-Apr-19 | 16-Dec-15 |
| Amount | 1.00p | 1.75p |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:10 | 22,284 @ 4.51p |
| 11:19 | 10,000 @ 4.50p |
| CEO | Craig Hendrie |
| CFO | Mike Park |
You are here: research