| CFO & Executive Director: | Malcolm Lewin |
| Non-Executive Chairman: | Lance J Baller |
| President and CEO: | Thomas M. Becker |
| Non-Executive Dir: | Frank Mermoud, Mary Fallin, Tim Hughes |
| Address: | 48 Chancery Lane, London, United Kingdom, WC2A 1JF |
| Phone: | +44 (0)20 3006 3135 |
| Fax: | +1 303 222 1201 |
| Website: | http://www.iofina.com |
| Sector: | Industrial Chemicals(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00B2QL5C79 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 40.75p |
| Change Today | 1.75p |
| % Change | 4.49 % |
| 52 Week High | 41.85 |
| 52 Week Low | 20.50 |
| Volume | 949,542 |
| Shares Issued | 191.86m |
| Market Cap | £78.18m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:05 | 5,000 @ 40.56p |
| 09:05 | 5,000 @ 40.56p |
| 09:04 | 12,077 @ 41.40p |
| 09:02 | 13 @ 41.40p |
| 09:02 | 2,000 @ 40.50p |
You are here: research