| Issue Date | 09-May-2008 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 55.00p | Lead Broker | Mirabaud Securities |
| Market Cap | £51.60m | Contact Tel | 020 7321 3360 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £15.10m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 49.00p |
| Change Today | 1.00p |
| % Change | 2.08 % |
| 52 Week High | 49.00 |
| 52 Week Low | 20.50 |
| Volume | 32,569 |
| Shares Issued | 191.86m |
| Market Cap | £94.01m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:43 | 12,500 @ 47.00p |
| 16:12 | 1,388 @ 49.00p |
| 16:07 | 23 @ 49.00p |
| 16:07 | 51 @ 49.00p |
| 16:07 | 42 @ 47.00p |
You are here: research