| Issue Date | 02-Feb-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 140.00p | Lead Broker | Hichens Harrison & Co |
| Market Cap | £41.00m | Contact Tel | 020 7588 5171 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £11.06m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 670.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 716.00 |
| 52 Week Low | 625.00 |
| Volume | 3,287 |
| Shares Issued | 36.00m |
| Market Cap | £241.20m |
| RiskGrade | 126 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 29-Jan-26 | 26-Jun-25 |
| Paid | 27-Feb-26 | 25-Jul-25 |
| Amount | 6.98p | 6.78p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:22 | 100 @ 672.00p |
| 16:15 | 222 @ 671.12p |
| 15:57 | 149 @ 671.12p |
| 14:13 | 83 @ 669.61p |
| 12:58 | 4 @ 671.12p |
| CEO | Daniel Topping |
| COO | Alice Hannah Daisy Foulk |
| CFO | Francesca Chappell |
You are here: research