| EPIC | CMET |
| Sector | Food |
| ISIN | GB00BMF75608 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £24.85m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 492.15m |
| Date Listed | 26-Feb-2010 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5.05p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 5.20 |
| 52 Week Low | 4.90 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 492.15m |
| Market Cap | £24.85m |
| RiskGrade | 398 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
You are here: research