| Issue Date | 08-Mar-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 4.00p | Lead Broker | Lewis Charles Securities |
| Market Cap | £1.61m | Contact Tel | 020 7065 1150 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Personal Goods | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.41m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.60p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 1.98 |
| 52 Week Low | 0.33 |
| Volume | 520,441 |
| Shares Issued | 750.88m |
| Market Cap | £4.51m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:18 | 22,011 @ 0.70p |
| 14:55 | 7,295 @ 0.69p |
| 14:07 | 100,000 @ 0.68p |
| 13:54 | 145,403 @ 0.69p |
| 13:05 | 59,000 @ 0.50p |
You are here: research