| Issue Date | 23-Mar-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 177.00p | Lead Broker | KBC Peel Hunt |
| Market Cap | £10.06m | Contact Tel | 020 7418 8900 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Pharmaceuticals & Biotechnology | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £4.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.10p |
| Change Today | 0.006p |
| % Change | -5.45 % |
| 52 Week High | 0.19p |
| 52 Week Low | 0.088p |
| Volume | 9,776,637 |
| Shares Issued | 1,615.60m |
| Market Cap | £1.68m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 527 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:27 | 5,711,121 @ 0.11p |
| 12:24 | 299,825 @ 0.11p |
| 12:14 | 3,000,000 @ 0.100p |
| 11:33 | 500,000 @ 0.10p |
| 10:11 | 250,000 @ 0.10p |
You are here: research