| Issue Date | 16-Mar-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 39.00p | Lead Broker | Corporate Synergy |
| Market Cap | £20.97m | Contact Tel | 020 7440 4400 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Technology Hardware & Equipment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £6.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 62.50p |
| Change Today | -2.00p |
| % Change | -3.10 % |
| 52 Week High | 71.00 |
| 52 Week Low | 38.00 |
| Volume | 273,858 |
| Shares Issued | 88.54m |
| Market Cap | £55.34m |
| RiskGrade | 267 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 26-Mar-26 | 27-Mar-25 |
| Paid | 14-Apr-26 | 11-Apr-25 |
| Amount | 3.40¢ | 3.30¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:14 | 794 @ 62.96p |
| 16:09 | 3,933 @ 62.96p |
| 16:09 | 10,000 @ 62.33p |
| 15:56 | 1,478 @ 62.92p |
| 15:55 | 4,128 @ 62.38p |
You are here: research