Trade now with Barclays Stockbrokers
| Issue Date | 31-Mar-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Lewis Charles Securities |
| Market Cap | £15.07m | Contact Tel | 020 7065 1150 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 29.50p |
| Change Today | -5.00p |
| % Change | -14.49 % |
| 52 Week High | 63.50 |
| 52 Week Low | 3.00 |
| Volume | 904,411 |
| Shares Issued | 501.10m |
| Market Cap | £147.82m |
| RiskGrade | 315 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:39 | 25,000 @ 30.60p |
| 16:27 | 33,320 @ 30.00p |
| 15:31 | 24,645 @ 29.43p |
| 16:29 | 3,729 @ 29.63p |
| 16:29 | 2,000 @ 29.63p |
You are here: research