Trade now with Barclays Stockbrokers
| Issue Date | 20-Apr-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 93.00p | Lead Broker | Collins Stewart |
| Market Cap | £45.17m | Contact Tel | 020 7523 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electronic & Electrical Equipment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £17.14m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.26p |
| Change Today | 0.025p |
| % Change | 10.64 % |
| 52 Week High | 0.27 |
| 52 Week Low | 0.22 |
| Volume | 49,217,069 |
| Shares Issued | 5,797m |
| Market Cap | £15.07m |
| RiskGrade | 500 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 21 @ 0.26p |
| 16:40 | 21 @ 0.26p |
| 16:28 | 587,132 @ 0.26p |
| 16:28 | 8,665 @ 0.27p |
| 16:26 | 250,000 @ 0.26p |
| CEO | Lars Stegmann |
| Chair | Graham Cooley, |
You are here: research