| Issue Date | 25-Apr-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 64.00p | Lead Broker | KBC Peel Hunt |
| Market Cap | £83.14m | Contact Tel | 020 7418 8900 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £24.90m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 17.50p |
| Change Today | 0.50p |
| % Change | 2.94 % |
| 52 Week High | 18.00 |
| 52 Week Low | 16.50 |
| Volume | 5,948,217 |
| Shares Issued | 568.77m |
| Market Cap | £99.53m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 324 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:41 | 1,500,000 @ 17.02p |
| 16:35 | 20,000 @ 17.50p |
| 16:35 | 2,000 @ 17.50p |
| 16:35 | 1,000 @ 17.50p |
| 16:35 | 17,000 @ 17.50p |
| CEO | Jonathan Anthony Frank Marren |
You are here: research