Pharma and Biotech
| Issue Date | 19-May-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 275.00p | Lead Broker | Panmure Gordon |
| Market Cap | £140.83m | Contact Tel | 020 7459 3600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Pharmaceuticals & Biotech | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £40.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 175.00p |
| Change Today | -5.00p |
| % Change | -2.78 % |
| 52 Week High | 286.00 |
| 52 Week Low | 171.16 |
| Volume | 55,268 |
| Shares Issued | 872.34m |
| Market Cap | £1,526.59m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 226 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 2,875 @ 175.00p |
| 16:35 | 319 @ 175.00p |
| 16:35 | 958 @ 175.00p |
| 16:35 | 1,568 @ 175.00p |
| 16:35 | 17 @ 175.00p |
You are here: research