Pharma and Biotech
| EPIC | HCM |
| Sector | Pharma and Biotech |
| ISIN | KYG4672N1198 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,541.85m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 872.34m |
| Date Listed | 19-May-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 176.75p |
| Change Today | 2.25p |
| % Change | 1.29 % |
| 52 Week High | 286.00 |
| 52 Week Low | 172.00 |
| Volume | 60,658 |
| Shares Issued | 872.34m |
| Market Cap | £1,541.85m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 226 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:55 | 1 @ 174.28p |
| 15:13 | 2 @ 179.23p |
| 11:35 | 620 @ 172.60p |
| 10:27 | 15,000 @ 179.44p |
| 10:24 | 15,000 @ 179.44p |
You are here: research