| Issue Date | 15-Jun-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 125.00p | Lead Broker | Rowan Dartington |
| Market Cap | £6.75m | Contact Tel | 0117 925 3377 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Software & Computer Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.25m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 11.60p |
| Change Today | 0.100p |
| % Change | 0.87 % |
| 52 Week High | 15.00p |
| 52 Week Low | 8.25p |
| Volume | 74,038 |
| Shares Issued | 35.42m |
| Market Cap | £4.11m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 216 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 14-Jun-18 | 01-Jun-17 |
| Paid | 13-Jul-18 | 27-Jun-17 |
| Amount | 0.50p | 2.80p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 14,000 @ 11.60p |
| 16:35 | 500 @ 11.60p |
| 16:35 | 13,500 @ 11.60p |
| 13:28 | 59,938 @ 11.03p |
| 08:00 | 100 @ 12.30p |
| CEO | Jason Starr |
| Finance Director | Ian Mackin |
You are here: research