| EPIC | GCL |
| Sector | Alternative Investment Instruments |
| ISIN | GB00B15FW330 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSX3 |
| Main Indices | FTSE Fledgling |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £74.43m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 104.84m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 71.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -1.39 % |
| 52 Week High | 86.50 |
| 52 Week Low | 36.75 |
| Volume | 278,750 |
| Shares Issued | 104.84m |
| Market Cap | £74.43m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 298 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 7,000 @ 71.00p |
| 16:29 | 25,000 @ 70.70p |
| 16:21 | 80 @ 71.00p |
| 16:06 | 500 @ 71.00p |
| 16:04 | 70 @ 70.70p |
You are here: research