| Issue Date | 02-Aug-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 2.00p | Lead Broker | SVS Securities |
| Market Cap | £2.93m | Contact Tel | 0207 638 5600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.30m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 42.25p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 65.00 |
| 52 Week Low | 41.25 |
| Volume | 135,743 |
| Shares Issued | 92.51m |
| Market Cap | £39.09m |
| RiskGrade | 204 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 31-Oct-19 | 04-Apr-19 |
| Paid | 12-Dec-19 | 01-May-19 |
| Amount | 0.56p | 0.28p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:11 | 4,000 @ 42.30p |
| 12:53 | 33,087 @ 42.00p |
| 11:57 | 4,350 @ 42.05p |
| 11:30 | 2,350 @ 42.33p |
| 11:10 | 4,800 @ 42.50p |
| CFO | James Roberts |
| CEO | Edward Rimmer |
You are here: research