| EPIC | ASHM |
| Sector | Financials |
| ISIN | GB00B132NW22 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,536.67m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 712.74m |
| Date Listed | 12-Oct-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 215.60p |
| Change Today | -8.20p |
| % Change | -3.66 % |
| 52 Week High | 266.80 |
| 52 Week Low | 125.10 |
| Volume | 1,890,261 |
| Shares Issued | 712.74m |
| Market Cap | £1,536.67m |
| RiskGrade | 146 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 5 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 11 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 26-Feb-26 | 06-Nov-25 |
| Paid | 30-Mar-26 | 08-Dec-25 |
| Amount | 4.80p | 12.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:57 | 1 @ 217.60p |
| 15:45 | 0 @ 217.40p |
| 15:57 | 1 @ 217.60p |
| 15:57 | 0 @ 217.60p |
| 15:57 | 1 @ 217.60p |
You are here: research