| Issue Date | 27-Oct-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 310.00p | Lead Broker | Arbuthnot Securities |
| Market Cap | £69.50m | Contact Tel | 020 7012 2000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £22.02m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 109.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 128.25 |
| 52 Week Low | 75.50 |
| Volume | 704 |
| Shares Issued | 31.53m |
| Market Cap | £34.53m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 02-Apr-26 | 30-Oct-25 |
| Paid | 15-May-26 | 12-Dec-25 |
| Amount | 1.33p | 2.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:49 | 60 @ 107.00p |
| 16:15 | 3 @ 112.00p |
| 16:15 | 3 @ 112.00p |
| 16:15 | 68 @ 107.00p |
| 16:15 | 5 @ 112.00p |
You are here: research