| EPIC | INPP |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GB00B188SR50 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2,355.27m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 1,795.17m |
| Date Listed | 09-Nov-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 131.20p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 134.20 |
| 52 Week Low | 111.20 |
| Volume | 5,358,191 |
| Shares Issued | 1,795.17m |
| Market Cap | £2,355.27m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 4th Interim | 3rd Interim | |
| Ex-Div | 23-Apr-26 | 12-Feb-26 |
| Paid | 08-Jun-26 | 16-Mar-26 |
| Amount | 2.15p | 2.15p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 13 @ 132.20p |
| 15:14 | 3 @ 131.20p |
| 16:47 | 34,687 @ 131.59p |
| 16:36 | 100,000 @ 131.20p |
| 16:35 | 637,357 @ 131.20p |
| Chair | Michael Gerrard |
You are here: research