Mining
| Issue Date | 06-Dec-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | RBC Capital Markets / Mirabaud Securities |
| Market Cap | £43.65m | Contact Tel | 020 7653 4000 / 020 7321 2508 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Industrial Metals | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 23.30p |
| Change Today | 1.80p |
| % Change | 8.37 % |
| 52 Week High | 32.80 |
| 52 Week Low | 19.83 |
| Volume | 379,346 |
| Shares Issued | 446.29m |
| Market Cap | £103.99m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:38 | 31,314 @ 23.30p |
| 16:38 | 31,314 @ 23.40p |
| 15:12 | 42 @ 23.64p |
| 11:14 | 178 @ 23.98p |
| 10:39 | 50,000 @ 24.00p |
You are here: research