| Issue Date | 13-Dec-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Keith, Bayley, Rogers |
| Market Cap | £8.40m | Contact Tel | 020 7378 0657 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.48p |
| Change Today | 0.025p |
| % Change | 1.72 % |
| 52 Week High | 1.80 |
| 52 Week Low | 0.85 |
| Volume | 848,484 |
| Shares Issued | 3,393.82m |
| Market Cap | £50.06m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:00 | 75 @ 1.45p |
| 09:00 | 75 @ 1.45p |
| 08:45 | 132,208 @ 1.51p |
| 08:38 | 1,327 @ 1.51p |
| 08:10 | 350,184 @ 1.47p |
| CEO | Darryn McClelland |
| CFO | Leonard Aurlianus |
You are here: research