| EPIC | LSL |
| Sector | Real Estate |
| ISIN | GB00B1G5HX72 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £212.50m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 100.24m |
| Date Listed | 16-Nov-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 212.00p |
| Change Today | 2.00p |
| % Change | 0.95 % |
| 52 Week High | 326.00p |
| 52 Week Low | 205.00p |
| Volume | 125,109 |
| Shares Issued | 100.24m |
| Market Cap | £212.50m |
| RiskGrade | 215 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 14-May-26 | 02-Oct-25 |
| Paid | 16-Jun-26 | 07-Nov-25 |
| Amount | 7.40p | 4.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 4,000 @ 211.00p |
| 16:35 | 29,835 @ 212.00p |
| 16:35 | 561 @ 212.00p |
| 16:35 | 335 @ 212.00p |
| 16:35 | 763 @ 212.00p |
| CEO | Adam Castleton |
| CFO | David Tilak |
You are here: research