Banking
| Issue Date | 14-Dec-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | $16.00 | Lead Broker | Credit Suisse / Deutsche Bank |
| Market Cap | $680.00m | Contact Tel | 020 7888 8000 / 020 7545 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Banks | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | $680.00m |
| Currency | US Dollars |
| Price | $ 31.95 |
| Change Today | $ -0.45 |
| % Change | -1.39 % |
| 52 Week High | $35.75 |
| 52 Week Low | $22.55 |
| Volume | 54,851 |
| Shares Issued | 276.15m |
| Market Cap | $8,823m |
| RiskGrade | 142 |
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:31 | 30 @ $31.80 |
| 16:35 | 8,157 @ $31.95 |
| 16:35 | 201 @ $31.95 |
| 16:35 | 302 @ $31.95 |
| 16:35 | 431 @ $31.95 |
You are here: research