Banking
| EPIC | HSBK |
| Sector | Banking |
| ISIN | US46627J3023 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | IOBE |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | United States |
| Currency | United States Dollar |
| Market Cap | $8,851m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 276.15m |
| Date Listed | 14-Dec-2006 |
| Currency | US Dollars |
| Price | $ 32.05 |
| Change Today | $ 0.15 |
| % Change | 0.47 % |
| 52 Week High | $32.90 |
| 52 Week Low | $20.35 |
| Volume | 42,821 |
| Shares Issued | 276.15m |
| Market Cap | $8,851m |
| RiskGrade | 142 |
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 6,887 @ $32.05 |
| 16:35 | 375 @ $32.05 |
| 16:35 | 21 @ $32.05 |
| 16:35 | 44 @ $32.05 |
| 16:35 | 708 @ $32.05 |
You are here: research