| Issue Date | 19-Dec-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 88.00p | Lead Broker | Dawnay, Day Corporate Broking |
| Market Cap | £9.94m | Contact Tel | 020 7834 8060 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Construction & Materials | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £2.42m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 110.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 152.50 |
| 52 Week Low | 70.00 |
| Volume | 7,051 |
| Shares Issued | 19.02m |
| Market Cap | £21.01m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Special | |
| Ex-Div | 28-Aug-25 | 28-Aug-25 |
| Paid | 24-Sep-25 | 24-Sep-25 |
| Amount | 2.50p | 1.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:48 | 3,898 @ 112.25p |
| 13:28 | 5 @ 113.00p |
| 13:28 | 4 @ 113.00p |
| 13:28 | 20 @ 113.00p |
| 13:28 | 1 @ 113.00p |
You are here: research