Energy Producers
| Issue Date | 18-Dec-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Numis Securities |
| Market Cap | £100.00m | Contact Tel | 020 7776 1500 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Chemicals | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £100.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.20p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 3.20 |
| 52 Week Low | 3.20 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 124.79m |
| Market Cap | £3.99m |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
You are here: research