| EPIC | NRR |
| Sector | Real Estate |
| ISIN | GB00BD7XPJ64 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £299.73m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 430.65m |
| Date Listed | 01-Sep-2009 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 69.60p |
| Change Today | -0.40p |
| % Change | -0.57 % |
| 52 Week High | 80.40 |
| 52 Week Low | 65.20 |
| Volume | 1,145,509 |
| Shares Issued | 430.65m |
| Market Cap | £299.73m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 5 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 11-Dec-25 | 11-Dec-25 |
| Paid | 30-Jan-26 | 30-Jan-26 |
| Amount | 3.10p | 3.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:47 | 7,276 @ 70.14p |
| 16:35 | 515 @ 69.60p |
| 16:35 | 258 @ 69.60p |
| 16:29 | 102 @ 69.60p |
| 16:28 | 725 @ 69.60p |
| CEO | Allan Lockhart |
| CFO | Will Hobman |
You are here: research