| EPIC | BHMG |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GG00BQBFY362 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,273.94m |
| NMS | 300 |
| Shares in issue | 305.50m |
| Date Listed | 14-Mar-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 417.00p |
| Change Today | 4.00p |
| % Change | 0.97 % |
| 52 Week High | 444.00 |
| 52 Week Low | 372.50 |
| Volume | 616,825 |
| Shares Issued | 305.50m |
| Market Cap | £1,273.94m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 97 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:24 | 6,717 @ 416.80p |
| 15:24 | 302 @ 417.00p |
| 15:24 | 254 @ 417.00p |
| 15:24 | 405 @ 417.00p |
| 15:24 | 454 @ 417.00p |
You are here: research