| Issue Date | 24-Apr-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 23.00p | Lead Broker | Dawnay, Day Corporate Broking |
| Market Cap | £20.17m | Contact Tel | 020 7834 8060 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electronic & Electrical Equipment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £3.03m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 14.84p |
| Change Today | 1.02p |
| % Change | 7.38 % |
| 52 Week High | 17.26 |
| 52 Week Low | 8.35 |
| Volume | 8,451,310 |
| Shares Issued | 1,136.50m |
| Market Cap | £168.66m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 734,153 @ 14.84p |
| 16:35 | 13,598 @ 14.84p |
| 16:35 | 6,363 @ 14.84p |
| 16:35 | 39,863 @ 14.84p |
| 16:35 | 4,390 @ 14.84p |
You are here: research