| Issue Date | 11-May-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.00p | Lead Broker | Beaumont Cornish Limited |
| Market Cap | £21.15m | Contact Tel | 020 7628 3396 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £9.10m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.38p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 1.28p |
| 52 Week Low | 0.35p |
| Volume | 1,094,405 |
| Shares Issued | 2,459.59m |
| Market Cap | £9.22m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:53 | 250,000 @ 0.39p |
| 14:41 | 2 @ 0.35p |
| 14:10 | 1,000 @ 0.38p |
| 12:17 | 23,898 @ 0.39p |
| 10:54 | 3,170 @ 0.40p |
You are here: research