| Issue Date | 25-Feb-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Barclays |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 410225559873 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Travel & Leisure | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £150.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,013.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -0.10 % |
| 52 Week High | 1,746.00 |
| 52 Week Low | 849.50 |
| Volume | 927,758 |
| Shares Issued | 103.46m |
| Market Cap | £1,048.06m |
| RiskGrade | 205 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 11 |
| Sell | 4 |
| Strong Sell | 3 |
| Total | 23 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:40 | 1 @ 1,015.00p |
| 14:39 | 1 @ 1,016.00p |
| 14:38 | 6 @ 1,016.00p |
| 14:38 | 13 @ 1,013.00p |
| 14:39 | 142 @ 1,013.00p |
| Chair | William Franke |
| CEO | Jozsef Varadi |
You are here: research