| Issue Date | 05-Jul-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 12.50p | Lead Broker | HB Corporate |
| Market Cap | £11.74m | Contact Tel | 020 7538 1166 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.54m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.88p |
| Change Today | -0.38p |
| % Change | -4.55 % |
| 52 Week High | 14.83 |
| 52 Week Low | 0.75 |
| Volume | 311,967 |
| Shares Issued | 106.30m |
| Market Cap | £8.37m |
| RiskGrade | 467 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:55 | 2,500 @ 7.85p |
| 15:21 | 45 @ 7.75p |
| 15:09 | 50,000 @ 7.85p |
| 14:52 | 726 @ 7.85p |
| 14:37 | 5,600 @ 8.00p |
You are here: research