Banking
| Issue Date | 26-Jun-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | $12.85 | Lead Broker | Merrill Lynch |
| Market Cap | $2,601.00m | Contact Tel | 020 7628 1000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Banks | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | $565.40m |
| Currency | US Dollars |
| Price | $ 6.70 |
| Change Today | $ 0.00 |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | $6.70 |
| 52 Week Low | $5.30 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 306.05m |
| Market Cap | $2,050.50m |
| No dividends found |
| Chair | Mohammed A. Pervez |
| CEO | Muhammad Jawaid Iqbal |
You are here: research